pátek 18. března 2016

Eva Tvrdá - Andělé, tabulky a sny.Další knihou o které budu psát je od regionální autorky, která žije v okolí Hlučínka (přesněji nedaleko hranic s Polskem). Autorčino jméno je Eva Tvrdá. Tvrdá začala psát již  roce 1996. Jako její prvotina se na trhu objevila novel Dálka, ale o tom dnes psát nebudu. Pro Vás jsem vybrala příběh z knihy Andělé, tabulky a sny. Název příběhu Vám zatím neprozradím jelikož bych si zkazila pointu mého textu.


Tato kniha v sobě ukrývá 13 příběhů. Některé jsou zábavné jiné méně. Ale pro mne byly všechny velkým poučením. Jelikož jsem se dozvěděla že ne jen chápání nás dospělých, ale také chápání dětí stojí za zamyšlení. Na tento názor mě přivedl příběh z této knihy.

Příběh je o skupině mladých lidí sedících na školení ve firmě.  Zaměstnanci sedí na školení, které vede psycholožka. Tato psycholožka je mimo jiné velmi dobrá kamarádka majitele podniku. Díky těmto okolnostem se psycholožka dostává do středu děje. Děj se odehrává jak jsem se již zmiňovala ve školící místnosti, do které je nahnáno na 20 perspektivních lidí. Jenže toto školení není jen tak obyčejné. V místnosti jsou umístěny dvě kamery, které sledují do nejmenšího detailu vše co se v místnosti děje. Obraz z těchto kamer je přenášen do přilehlé místnosti, kde u monitorů sedí dvě další psycholožky. Ještě malá poznámka obě místnosti jsou propojeny neprůhledným sklem. Prvním úkolem této skupiny je vyřešit jednoduchý úkol.

Cituji: „Představte si tuto situaci: Jedete na koni. Za vámi běží lev. Za lvem běží tygr, vedle vás slon. Před vámi jede dvousedadlové letadlo s pilotem. A je vám zle. Jak vyřešíte svou situaci?“  

Ke splnění tohoto úkolu máte k dispozici vše co máte u sebe. Po zadání tohoto úkolu začala sledovat jejich zarputilé a snažící se tváře.

Po nějaké době práci přerušila a chtěla znát odpověď. První, kterou dostala byla: „odpověď není jednoznačná“. Špatná odpověď někdo další. V sále se rozlilo hrobové ticho. Nikdo, nic? A jaké jste volili metody řešení? V sále vše ožilo a jeden přes druhého začali vykřikovat metody výpočtu. A jaké je tedy řešení? Nic, jen hrobové ticho.

No. Řešení je počkat, až zastaví kolotoč.


Myslím, že už jste na název tohoto příběhu přišly. :D

Žádné komentáře:

Okomentovat